Іноваційний метод розмінування: Компанія "Vitava" пропонує реальний шлях для розмінування України
На минулій конференції "Гуманітарне розмінування України: проблеми та шляхи вирішення", Михайло Зиков, головний геофізик компанії "Vitava", зробив цікавий виступ, де він підкреслив неабиякі виклики, перед якими стоїть Україна у питанні розмінування. Його доповідь була насичена цікавими фактами та пропозиціями.
Згідно з виступом Зикова, компанія "Vitava" займається дистанційним зондуванням землі в різних галузях вже більше ніж 20 років, набувши величезний досвід у галузях, таких як гіологорозвідка, суспільна безпека, археологія, екологія та інші. Один із найважливіших викликів, перед якими стоїть Україна, - це необхідність розмінування площі, яка складає 170000 квадратних кілометрів.
За словами Зикова, навіть найоптимістичніші розрахунки показують, що при нинішніх обставинах, розмінування займе неймовірно тривалий час - до 80 років. Він також зауважив, що розмінування вимагає величезних фінансових ресурсів, які не гарантують швидке завершення операції.
Головний геофізик компанії "Vitava" наголосив на тому, що сапери витрачають 90% свого часу на ручне обстеження території, оскільки на сьогоднішній день не існує засобів, що можуть швидко, дистанційно та зі 100% точністю виявити вибухові пристрої.
Проте, Михайло Зиков пропонує інноваційний підхід до цієї проблеми. Він представив проект, який, за його словами, може скоротити технічне обстеження всієї проблемної території України до максимум 4 років. За розрахунками Зикова, це можливо завдяки використанню 25 комплектів приладів, які працюють на фізичних принципах і базуються на даних, отриманих з природних електромагнітних шумів Землі.
Цей метод полягає в використанні природних електромагнітних шумів Землі для виявлення вибухонебезпечних предметів. Він був розроблений науковцями севастопольського інституту ядерної енергії і вже успішно використовується у більш ніж 100 комерційних проектах у 34 країнах світу.
За словами Михайла Зикова, цей метод ґрунтується на чотирьох основних принципах: наявності достовірного джерела інформації, прямих пошукових ознак об'єкта пошуків, реєстраторів інформації та надійних засобів для виділення пошукових признаків з інформаційного потоку.