Сертифікація за стандартами НАТО: Косенко Павло Миколайович розкрив важливі аспекти на конференції "Гуманітарне розмінування України, проблеми та вирішення"
На конференції "Гуманітарне розмінування України, проблеми та вирішення" виступив Павло Миколайович Косенко, представник компанії м.Київ, бюро міжнародної сертифікації, зі спеціальною доповіддю про сертифікацію за стандартами НАТО AQAP 2110. У своїй промові він розкрив важливі аспекти сертифікації та її вплив на український виробничий сектор та оборонну галузь.
Косенко пояснив, що сертифікація не обмежується лише підтвердженням якості продукції. Це також відповідність продукту або системи менеджменту стандартам, які були встановлені виробником. Зокрема, він звернув увагу на стандарт AQAP 2110 НАТО, розроблений для військової продукції та обладнання, що використовується країнами-членами НАТО.
У своєму виступі Косенко також зазначив, що Україна, на шляху до вступу в НАТО, має значний обсяг техніки західного виробництва, яка зараз представлена на українських полях. Тому актуальним стає питання сертифікації цієї техніки, а також розробки власного українського оборонного обладнання. Відповідно до Косенка, сертифікація надає підприємствам декілька переваг, включаючи забезпечення якості продукції, підвищення рівня внутрішнього контролю та можливість конкурувати на міжнародному ринку.
Спікер також зазначив, що для отримання сертифіката за стандартом НАТО AQAP 2110 необхідно звернутися до відповідного органу сертифікації, який має право видачі цього сертифіката. Процедура включає в себе ряд етапів, включаючи аналіз заявки, аудит документів, оцінку підприємства, розробку документації щодо системи менеджменту аквап, навчання персоналу та впровадження системи на підприємстві.
На завершення виступу, Косенко відзначив, що сертифікація за стандартами НАТО AQAP 2110 дозволяє підприємствам отримати якість та безпеку у виробництві, забезпечує можливість виходу на міжнародний ринок і підвищує довіру як українських, так і міжнародних замовників.