Таблетки для знезараження води Aquatabs: як їх правильно використовувати відповідно до роз’яснень МОЗ.
Як відомо, у ніч на 6 червня російськими окупантами було підірвано дамбу Каховської ГЕС. Цей військовий злочин привів, серед іншого, до затоплення великої кількості населених пунктів. Вода поверхневих водойм у регіонах підтоплення має високий рівень забруднення.
Таку воду без очищення не можна не лише пити, але і використовувати у господарстві – це може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як потрібно користуватися таблетками для очищення води
Призначення таблеток для очищення води
В умовах обмеженого доступу до чистої води або його відсутності, найефективнішим способом очищення води є таблетки для знезараження
Таблетки для знезараження води знищують бактерії, бактеріальні спори, цисти, грибки, водорості, найпростіших та віруси. Також доведена їхня ефективність проти мікроорганізмів, що спричиняють такі захворювання, як:
- черевний тиф;
- дизентерія;
- холера;
- поліомієліт;
- інші гострі кишкові інфекції.
Як користуватися таблетками для очищення води
Для безпечного використання необхідно чітко дотримуватися дозування.
«Не ковтайте таблетки! Пам'ятайте, щоби таблетка почала діяти, після її розчинення у воді має минути щонайменше 30 хвилин. Не вживайте очищену воду раніше цього періоду часу», – пояснили у ЦГЗ.
У випадку, якщо вода має сильне забруднення або каламутна (з поверхневих водойм та відкритих колодязів) перед використанням таблеток для її очищення необхідно:
- дати воді відстоятися у посудині, а для знезараження використовувати відстояну воду без осаду;
- відфільтрувати воду, використовуючи фільтр для води, кілька шарів чистої тканини, паперовий рушник або фільтр для кави, паперові серветки.
Таблетку потрібно розчинити саме в тій кількості відстояної/відфільтрованої води, яка вказана в інструкції щодо використання конкретної таблетки.
«Заборонено використовувати воду, яка має неприємний запах, нехарактерний колір, містить на поверхні плівки (райдужні, білі тощо), піну або інші ознаки, які викликають у вас сумнів щодо її безпечності», – додали фахівці.
Якщо вода не має видимих ознак забруднення (вода зі свердловин, колодязів), її також треба очищувати, оскільки вона може бути забруднена мікроорганізмами. Для цього таблетку розчиняють в кількості води, яка вказана в інструкції.
Що не можна робити з таблетками для знезараження води
У ЦГЗ дали такі рекомендації:
- заборонено ковтати таблетки;
- не вживати воду, поки не сплине щонайменше 30 хвилин;
- уникати вдихання парів, що вивільняються під час розчинення таблетки;
- не можна спалювати таблетки;
- не змішувати таблетки з кислотними розчинами – це викликає виділення токсичного газу.
Зберігати таблетки для знезараження води потрібно в сухих і добре провітрюваних місцях, доступ дітей до яких обмежений.